آیا درمان عفونت های زنانه با عسل طبیعی ممکن است؟

امروزه عفونت های زنانه (واژن) یک عوارض شایع در زنان است. که در تحقیقات گسترده انجام شده عسل طبیعی بهترین درمان عفونت های زنانه است. با مطالعه این مقاله متوجه تاثییر فوق العاده عسل در درمان عفونت واژن می شوید.

آیا آنتی بیوتیک های طبیعی درمان قطعی عفونت های زنانه هستند؟

آنتی بیوتیک ها کشنده یا کنترل کننده رشد باکتری هستند. احتمالا فکر میکنید آنتی بیوتیک ها یک درمان مدرن به حساب می آیند درحالیکه قرن هاست شناخته شده هستند. منبع آنتی بیوتیک هایی که الان می بینید درواقع همین مواد طبیعی و گیاهی هستند. عصاره های گیاهی، روغن های عطری و مهم و حتی خوراک ها هم خواص آنتی باکتریایی دارند. برای نمونه برخی از غذاها و عصاره های گیاهی میتوانند از رشد باکتری در غذا جلوگیری کنند. گاهی موارد این خواص فراتر از غذا می رود و به بهداشت فردی کمک میکند. گیاهان دارویی هم ضدباکتری هستند. یک مطالعه ساده روی 58 گیاه چینی نشان داد که 23 مورد آنها خواص آنتی باکتری و 15 مورد دیگر خواص ضدقارچی دارند. مطالعات در سراسر دنیا نشان داد که گیاه درمانی هم به همان میزان آنتی بیوتیک های شیمیایی در درمان اختلال رشد شدید باکتریایی اثرگذار است.

تاریخچه درمان عفونت های زنانه با عسل

در بررسی های پزشکی انجام شده به پنج گیاه دارویی برای درمان عفونت اشاره شده است و خبر خوب اینکه «عسل» در صدر این جدول قرار دارد:
این طلای شیرین یکی از کهن ترین آنتی بیوتیک های شناخته شده است و پیشینه آن به دوران باستان بازمیگردد. مصریان باستان از این ماده به عنوان آنتی بیوتیک طبیعی و مراقب پوست خود استفاده می کردند.

خواص آنتی باکتریال و ضد قارچی عسل

عسل منبع سرشار از هیدروژن پروکسید است که احتمالا برخی از خواص آنتی باکتری را داراست. میزان بسیار زیاد شکر هم در این ماده به توقف رشد باکتری کمک میکند. از سوی دیگر سطح PH عسل پایین است که همین باعث کاهش میزان رطوبت از باکتری ( عامل شکل گیری آن) می شود و آن را فاقد رطوبت کرده و می کشد. برای نتیجه گرفتن از خاصیت آنتی باکتریال عسل، آن را مستقیما روی زخم قرار دهید یا در محل عفونت تزریق کنید( عفونت های دستگاه تناسلی در زنان). عسل( به عنوان درمان نهایی عفونت ها) قاتل باکتری ها و قارچ هاست و درصورتیکه دستتان باز است میتوانید با خرید عسل مانوکا ( به دلیل گران قیمت بودن این محصول) از خواص عالی آن برای درمان عفونت بهره مند شوید. عسل عموما یک داروی بی خطر چه برای پوست و چه برای بدن است و البته هرگز آن را به نوزاد زیر دو سال نخورانید.

درمان عفونت های زنانه با عسل

داروهای گیاهی مفید در درمان عفونت باکتریایی واژن

از دیگر درمان های خانگی میتوان به عصاره سیر، عصاره گیاه مُرَمَکی ( مرمکی یک نوع صمغ رزینی معطر است که بیشتر جنبه درمانی دارد . این صمغ از درختچه هایی از خانواده Burseraceae و از جنس Commiphora گرفته می شود . این صمغ بیشتر در مناطق گرمسیری آفریقا ، جزایر غربی اقیانوس هند ، شبه جزیره عربستان ، هند و ویتنام توزیع شده است و بسیار مقاوم به خشکی است . نام علمی این گیاه commiphora myrrja است و به نام های دیگر هم از قبیل Myrrhe و مرّ حجازی شناخته شده است)، روغن معطر آویشن و روغن عطری پونه کوهی اشاره کرد.

 

نحوه مصرف عسل در درمان عفونت قارچی واژن

احتمالا در بسیاری از منابع علمی درمورد عسل و عفونت قارچی کاندیدا Candida خوانده اید و اینکه عسل حقیقتا جلوی پیشروی این عفونت را میگیرد( به عنوان یک درمان گیاهی) ولی سوالی که اینجا مطرح است این است « چگونه باید عسل را برای درمان مصرف کنم؟». پاسخ این است که با افزودن مقداری مشخص و مطمئن از گیاهان دارویی دیگر یا عصاره های روغنی به عسل و قرار دادن مرهم در واژن، جواب میگیرید. این داروی خانگی عفونت را از سیستم تناسلی زنان فراری می دهد.
اندرز پزشکی ، دکتر جیمز الف. دوک James A. Duke، یکی از بهترین متخصصین در حوزه گیاهان دارویی-درمانی در کتابش « داروخانه سبز{ این کتاب از انتشارات نشر نی و باترجمه رشا مردوخی در ایران در دسترس است} این است که: ترکیب گیاهان دارویی باهم اثردوچندانی دارد. ترکیبات شیمیایی در یک گیاه اغلب درمان مشخصی برای یک بیماری محسوب می شود. وقتی ترکیب شما افزودنی های بیشتری دارد، درواقع درمانی با چندین روش در اختیار دارید که نتیجه اش درمان چندگانه است. بااین اوصاف بهتر است ترکیبتان تنوع بیشتری داشته باشد تا درمان خانگی شما جواب بدهد.
در ادامه باهم به چند ترکیب اثرگذار در درمان خانگی عفونت قارچی واژن میپردازیم:

درمان عفونت های زنانه با عسل و دارچین

درمانی که مزه خوبی هم دارد و به توقف پیشروی عفونت کمک میکند، ترکیب عسل و دارچین است. اجازه دهید درمورد اثر درمانی دارچین بیشتر بدانیم.
دارچین دیگر یک پودر مزه دار معمول در آشپزخانه همه ماست. در مطالعات آزمایشگاهی انجام شده، گونه های عفونت کاندیدای مقاومت به داروی فلوکونازول (داروی ضدقارچ) به دارچین واکنش نشان داد. این بررسی در سال 1996 در ژورنال پزشکی چین منتشر شده بود و نشان داد که پودر دارچین رشد گونه های قارچی کاندیدا را با حداقل غلظت حدودا 0.05- 30 میلی گرم کنترل میکند. پس میتوانید این درمان بی خطر خانگی را با همان نتایجی که از مصرف داروهای شیمیایی می‌گیرید مصرف کنید. دارچین هم یک گیاه دارویی عالی برای گونه های مقاوم کاندیدا در برابر داروی شیمیایی است. مقدار قابل توجهی دارچین را به عسلی که سفارش داده اید افزوده و نتیجه را ببینید!
پودر دارچین ترکیبات شیمیایی متنوعی دارد که وظیفه اش کشتار قارچ کاندیدا است. درستی این ادعا در پزشکی جایگزین( پزشکی گیاهی و سنتی) ومبتنی بر شواهد هم آمده است.

 

درمان عفونت های زنانه با عسل و دارچین

درمان عفونت های زنانه با عسل و سیر

سیر هم غذای بی خطری است که تقریبا در تمام مغازه ها هست. سیر هم، خوشبختانه یک قارچ کش است! سیر از زمان فراعنه مصر مورد مصرف داشته است و ترکیبش با عسل نیز در عهد باستان برای دردهای دندان مصرف میشده. سیر له شده و عسل یک داروی معرکه برای درمان عفونت قارچی می باشد و از داروی با نسخه یا حتی بدون نسخه کم هزینه تر است!
مطالعات پزشکی زیادی در مورد قدرت ضدقارچی سیر موجود است که در یکی از آنها، از ده گونه متفاوت کاندیدا از بیماران عفونی مختلف جمع آوری شده است. بررسی ها نشان داد که حدود 15 میلی گرم سیر، قدرت کشندگی قارچ کاندیدا را دارد. برای شناخت بیشتر این داروی جادویی تااطمینان از مصرف آن حتما بیشتر مطالعه کنید و فقط به این مطلب بسنده نکنید!

چگونه بهترین ترکیب را برای درمان عفونت واژن آماده کنیم؟

چندحبه کوچک انتخاب و آنها را در مخلوط کن، خرد کنید. برای اینکه دومولکول اصلی سیر یعنی آلین Alliin و آلیناز Alliinase اثربخشی خودشان را نشان دهند، حدود ده دقیقه به سیر خرد شده استراحت بدهید تا ترکیب قوی آلیسین Allicin به وجود بیاید. بعد از آن، ترکیب را به عسل مورد علاقه خودتان اضافه کنید و به راحتی روی واژن خود بمالید. توصیه میشود برای نتیجه بخشی بهتر، پیش از مصرف ترکیب، واژن را با آب شست و شو دهید.

ترکیب گیاهی برای درمان عفونت واژن

گیاهان دارویی را با عسل مصرفی خودتان ترکیب کنید. اگر در کمد آشپزخانه تان سیر، دارچین یا گردوی سیاه دارید با ترکیب آنها با عسل، یک درمان خانگی برای عفونت قارچی ترتیب بدهید. در سایت عسل فا میتوانید با خرید یکی از پایه های مهم ترکیبتان، این داروی بی عوارض دوست با بدن را تهیه کنید.

درمان با عسل؛ خوردن یا استعمال موضعی؟

خوردن عسل برای درمان عفونت قارچی خیلی هم ایده جالبی نیست چرا که عفونت قارچی به اندازه کافی از شیرینی عسل تغذیه میکند. عسل در صورتیکه به صورت موضعی استفاده شود یک درمان طبیعی اثرگذار است. باخوردن عسل، اسید و آنزیم های معده، عسل را می شکند و ماده را رقیق میکند. همه مطالعات مشخصا نشان داده اند که غلظت های مختلف عسل برای قرار گرفتن روی عفونت قارچی لازم است. عسل، وقتی با مواد دیگر در معده شما رقیق می شود، قدرت کنترل رشد عفونت از آن گرفته می شود علاوه بر این، مخمر قارچ، قند موجود در عسل را تغذیه میکند. در نتیجه نیازی نیست تا باخوردن عسل، سیستم گوارشی این عفونت قارچی را کنترل کنید. پس فراموش نکنید که درمان طبیعی عفونت واژن با استعمال موضعی عسل است.

 

چرا عسل درمانگر عفونت قارچی است؟

دلیل اولیه میزان بالای قند موجود در عسل است. همانگونه که شیرینی غذاها از آنها محافظت میکند، باکتری و قارچ هم با غلظت بالای شکر امکان رشد ندارد و عسل در این دسته بندی قرار دارد( اسمولاریته یا غلظت ذرات در عسل بسیار بالاست. درجه بالایی از ذرات املاح وجود دارد که در حلال دیده می شود و این نسبت با عنوان اسمولاریته یا غلظت ذرات شناخته می شود). پس شکر گونه های مختلفی از قند را در خود دارد و به همین دلیل است که عسل خواص ضدمیکروبی قابل توجهی دارد و یک مرهم زخم عالی می باشد. در پایان اینکه، عسل PH پایینی دارد و عفونت قارچی از محیطی با PH پایین خوشش نمی آید.
در بررسی های انجام شده از جمله در ژورنال قارچ شناسی پزشکی در سال 2014، ثابت شد که سطح بالای قند به تنهایی کشنده عفونت قارچی است. از انواع مختلف عسل برای این تحقیق استفاده شد که یک نوع آن عسل تقلبی است. عسل را روی گونه های مختلفی از عفونت استعمال کردند و دریافتند که جلوی رشد قارچ گرفته می شود. درحالیکه عسل طبیعی در رده بالای این عسل ها قرار داشت که این ناشی از مواد شیمیایی طبیعی گلهایی است که عسل ازآنها برداشت شده است.
چندین گونه متفاوت از کاندیدا مطالعه شده است: کاندیدا آلبیکانس C. albicans، کاندیدا گلابراتا C. glabrata، کاندیدا دابلینینسیس C. dubliniensis و گلابراتا مقاوم ترین عفونت قارچی و دابلینینسیس حساس ترین گونه به عسل است. عسل ها در غلظت مناسب متوقف کننده روند رشد این قارچها هستند. نتیجه این تحقیقات بیانگر این است که با مصرف موضعی 100% عسل، مهار بهتری در رشد عفونت انجام می شود پس استعمال موضعی روی پوست یا واژن اثر بهتر و بیشتری دارد.

عسل طبیعی حاوی مواد شیمیایی گیاهی است

گیاهانی که عصاره جمع آوری شده را تولید میکنند قطعا بر قدرت عسل در توقف عفونت اثرگذار هستند. نوعی از عسل هست که اثرکمتری در مقایسه با عسل های دیگر دارد که همه این اثرگذاری ها بستگی به گونه گیاهی دارد که عصاره از آن برداشت می شود

بهترین عسل برای درمان عفونت های واژینال چیست؟

عسل چند گیاه بهترین مبارز با عفونت قارچی است. مطالعات به تفاوت های چشمگیر عسل ها در عملکردهای ضدعفونی اشاره کرده اند و در این بین، ضعیف ترین عملکرد ازآن عسل پرتقال است. عسل پرتقال کمترین میزان مشتقات فنلیک phenolic ( یک ترکیب آلی ساده که خاصیت اسیدی پایین و گندزدایی ضعیفی دارد) را داراست. درواقع کمبود مواد شیمیایی در عسل پرتقال اولین دلیل در کم اثربودن آن برای درمان عفونت قارچی است. باوجود تنوع عسل، همه انواع عسل مهارکننده عفونت قارچی هستند و فقط فراموش نکنید برای اثرگذاری بهتر این مهار، باید عسل بیشتری مصرف کنید.
ازآنجاکه عسل چندگیاه از گونه های مختلف گیاه آویشن برداشت می شود، میتوان گفت که عسل آویشن در توقف عفونت بسیار کارساز است. روغن عطری آویشن هم ظرفیت های ضدقارچی بسیار بالایی دارد.

عسل، یک درمان همه چیز تمام

عسل یک داروی طبیعی خوب برای عفونت است.مخصوصا درمان عفونت های زنانه, طبیعی، بی خطر و به راحتی قابل دسترس است. ولی حتما باید از عسل طبیعی و خام استفاده کنید . درصورتیکه موجودی عسل چندگیاه عسل فا به پایان رسیده باشد و شما عجله داشته باشید، میتوانید با افزودن گیاهان دارویی ضدقارچ (روغن برگ چای، گردوی سیاه، عصاره برگ زیتون، گل همیشه‌بهار، سیر، پونه کوهی، روغن حنظل، میوه گل نسترن، ــ گل بابونه) یا روغن های گیاهی مناسب عفونت قارچی به عسل، جبران کنید.

چرا نباید عسل حرارت‌ دیده بخریم؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.